Jump to content

Luzeçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Luzeç)
Luzeç
Лажец
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej302

Luzeç ose Lozeç, (maqedonisht: Лажец/Lažec) është fshat në komunën e Manastirit, Maqedoni.


Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002 fshati kishte 302 banorë nga të cilët 135 ishin shqiptarë, 161 maqedonas, 4 sërbe dhe 2 tjetër.

Tabela e Popullsisë

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
Kombësia Banorë %
Maqedonas 161 53.31 %
Shqiptarë 135 44.70 %
Serbët 4 1.32 %
Të tjerë 2 0.67 %