Xhinxhopola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Xhinxhopolë)
Xhinxhopolë
Нижеполе
Fshat

Xhinxhopolë, (maqedonisht: Нижеполе/Nižepole) është fshat në komunën e Manastirit, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002 fshati kishte 186 banorë nga të cilët 30 ishin Shqiptarë, 47 Maqedonë, 4 Turq dhe 105 Vleh.