Xhinxhopola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xhinxhopolë
Нижеполе
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Pellagonia
Komuna Manastir
Krahina etnografike/gjeografike Fushë e Manastirit

Xhinxhopolë, (maqedonisht: Нижеполе/Nižepole) është fshat në komunën e Manastirit, Maqedoni.


Demografia[redakto | përpunoni burim]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002 fshati kishte 186 banorë nga të cilët 30 ishin Shqiptarë, 47 Maqedonë, 4 Turq dhe 105 Vleh.