Dolignon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dolignon
Komunë
noform
Pamje nga Dolignon
Vendndodhja
Dolignon is located in Franca
Dolignon
Dolignon
49°43′52″V 4°05′03″L / 49.731111111111°V 4.0841666666667°L / 49.731111111111; 4.0841666666667Koordinatat: 49°43′52″V 4°05′03″L / 49.731111111111°V 4.0841666666667°L / 49.731111111111; 4.0841666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.38 km2
Popullsia 52 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02360
INSEE 02266


Dolignon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Dolignon ka një popullsi prej 52 banorë dhe sipërfaqe 3.38 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dolignon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale