Dommiers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dommiers
Komunë
noform
Pamje nga Dommiers
Vendndodhja
Dommiers is located in Franca
Dommiers
Dommiers
49°19′37″V 3°12′33″L / 49.326944444444°V 3.2091666666667°L / 49.326944444444; 3.2091666666667Koordinatat: 49°19′37″V 3°12′33″L / 49.326944444444°V 3.2091666666667°L / 49.326944444444; 3.2091666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.24 km2
Popullsia 290 banorë
Dendësia 40 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02267


Dommiers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Dommiers ka një popullsi prej 290 banorë dhe sipërfaqe 7.24 km², me një dendësi prej 40 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dommiers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale