Domptin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Domptin
Komunë
noform
Pamje nga Domptin
Vendndodhja
Domptin is located in Franca
Domptin
Domptin
49°00′59″V 3°16′37″L / 49.016388888889°V 3.2769444444444°L / 49.016388888889; 3.2769444444444Koordinatat: 49°00′59″V 3°16′37″L / 49.016388888889°V 3.2769444444444°L / 49.016388888889; 3.2769444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.56 km2
Popullsia 665 banorë
Dendësia 146 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02310
INSEE 02268


Domptin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Domptin ka një popullsi prej 665 banorë dhe sipërfaqe 4.56 km², me një dendësi prej 146 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Domptin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale