Donizete Oliveira

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Donizete Oliveira
Të dhënat personale
Emri i plotëDonizete Oliveira
Data e lindjes (1968-02-21) 21 Shkurt, 1968 (53 vjeç)
Vendi i lindjesBauru, Brazil
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1987-1989Fluminense
1990-1991Grêmio
1992-1994Bragantino
1995São Paulo
1996-1997Cruzeiro
1998Vitória
1999-2000Cruzeiro
2001Vasco da Gama
2001Urawa Reds
2001Palmeiras
2002Vasco da Gama
Ekipi kombëtar
1990–2000Flag of Brazil.svg Brazili6(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Donizete Oliveira (lindur më 21 Shkurt 1968) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 6 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1990 3 0
1991 2 0
1992 0 0
1993 0 0
1994 0 0
1995 0 0
1996 0 0
1997 0 0
1998 0 0
1999 0 0
2000 1 0
Gjithsej 6 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]