Douchy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Douchy
Komunë
noform
Pamje nga Douchy
Vendndodhja
Douchy is located in Franca
Douchy
Douchy
49°47′45″V 3°08′06″L / 49.795833333333°V 3.135°L / 49.795833333333; 3.135Koordinatat: 49°47′45″V 3°08′06″L / 49.795833333333°V 3.135°L / 49.795833333333; 3.135
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.05 km2
Popullsia 153 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02590
INSEE 02270


Douchy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Douchy ka një popullsi prej 153 banorë dhe sipërfaqe 5.05 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Douchy (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale