Dragan Mrgja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Dragan Mrđa
Të dhënat vetjake
Emri i plotëDragan Mrđa
Datëlindja (1984-01-23) 23 janar 1984 (40 vjeç)
VendlindjaVršac, Serbia
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2001–2005Red Star Belgrade39(7)
2003–2005Jedinstvo Ub27(10)
2005–2007Lierse30(2)
2006Zulte Waregem5(0)
2007–2008Khimki9(2)
2008–2010Vojvodina56(35)
2010–2013Sion32(9)
2013Sion II (loan)5(4)
2013–2014Red Star Belgrade27(19)
2014Omiya Ardija18(9)
Karriera ndërkombëtare
2008– Serbia14(2)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Dragan Mrđa (lindur më 23 Janar 1984) është një futbollist serb.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin serb ka luajtur 14 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Serbia
Vite Ndeshje Gola
2008 2 0
2009 0 0
2010 7 2
2011 3 0
2012 0 0
2013 0 0
2014 2 0
Gjithsej 14 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]