Dragan Veliç

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dragan Velić

Dragan Velić (Serbisht: Драган Велић; lindi më 1 nëntor 1958)[1] është politikanë serbë, i cili punon si president i Asamblesë së Komuniteteve të Komunave i Krahinës Autonome të Kosovës dhe Metohisë.

Vitet e hershme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Dragan ka diplomuar në Fakultetin e Inxhinierisë, departamentin e ndërtimit në vitin 1982 në Prishtinë.[1]

Prej 6 dhjetorit 2001 deri më 28 shtator 2004, ai ishte kreu i distriktit të Kosovës; ai ishte poashtu kreu i këshillit serb të Kosovës dhe Metohisë[2] prej 2002 deri më 2006.

Jeta personale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Dragan banon në Novi Badovac në komunës e Prishtinës dhe është i martuar dhe ka tre fëmijë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b c "Dragan Velić". Medijacentar.info. Marrë më 18 April 2011. 
  2. ^ "Defense of Bishop Artemije of Kosovo". theorthodoxchurch.info. February 20, 2010. Marrë më 22 April 2011.