Dragisha Biniq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dragiša Binić
Të dhënat personale
Emri i plotëDragiša Binić
Data e lindjes (1961-10-20) 20 Tetor, 1961 (60 vjeç)
Vendi i lindjesGolubovac, Serbia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1980-1983Napredak Kruševac
1983-1987Radnički Niš
1987-1988Red Star Belgrade
1988-1989Stade Brestois
1989-1990Levante
1990-1991Red Star Belgrade
1991-1993Slavia Prague
1993-1994APOEL Nicosia
1994Nagoya Grampus Eight
1995Tosu Futures
Ekipi kombëtar
1990–1991Flag of Yugoslavia (1946–1992).svg Jugosllavia3(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Dragiša Binić (lindur më 20 Tetor 1961) është një ish-futbollist serb.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin jugosllave ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Yugoslavia (1946–1992).svg Jugosllavia
Vite Ndeshje Gola
1990 1 0
1991 2 1
Gjithsej 3 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]