Dravegny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dravegny
Komunë
noform
Pamje nga Dravegny
Vendndodhja
Dravegny is located in Franca
Dravegny
Dravegny
49°13′49″V 3°38′17″L / 49.230277777778°V 3.6380555555556°L / 49.230277777778; 3.6380555555556Koordinatat: 49°13′49″V 3°38′17″L / 49.230277777778°V 3.6380555555556°L / 49.230277777778; 3.6380555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.67 km2
Popullsia 149 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02130
INSEE 02271


Dravegny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Dravegny ka një popullsi prej 149 banorë dhe sipërfaqe 15.67 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dravegny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale