Droizy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Droizy
Komunë
noform
Pamje nga Droizy
Vendndodhja
Droizy is located in Franca
Droizy
Droizy
49°16′38″V 3°23′34″L / 49.277222222222°V 3.3927777777778°L / 49.277222222222; 3.3927777777778Koordinatat: 49°16′38″V 3°23′34″L / 49.277222222222°V 3.3927777777778°L / 49.277222222222; 3.3927777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.42 km2
Popullsia 70 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02272


Droizy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Droizy ka një popullsi prej 70 banorë dhe sipërfaqe 5.42 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Droizy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale