Duga Resa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Duga Resa
—  Qytet  —
Pamje nga Duga Resa

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Karlovac
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.43°0′0″V 15.49°0′0″L / 45.43000°V 15.49000°L / 45.43000; 15.49000 (Duga Resa)Koordinatat: 45.43°0′0″V 15.49°0′0″L / 45.43000°V 15.49000°L / 45.43000; 15.49000 (Duga Resa)
Popullsia 5.930 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Duga Resa is located in Kroacia
Duga Resa
Duga Resa

Duga Resa (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë KarlovacKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 5930 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 5989 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 6601 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.99%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Karlovac