Dury, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dury
Komunë
noform
Pamje nga Dury
Stema_figura
Vendndodhja
Dury is located in Franca
Dury
Dury
49°45′02″V 3°07′44″L / 49.750555555556°V 3.1288888888889°L / 49.750555555556; 3.1288888888889Koordinatat: 49°45′02″V 3°07′44″L / 49.750555555556°V 3.1288888888889°L / 49.750555555556; 3.1288888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.74 km2
Popullsia 205 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02480
INSEE 02273


Dury është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Dury ka një popullsi prej 205 banorë dhe sipërfaqe 7.74 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dury (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale