eMule

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

eMule
EMule mascot.png
Emule-transfer-scr.png
eMule 0.46b duke punuar në Windows XP
Versioni i fundit 0.47c / 14 shtator, 2006
Version pasues 0.48a / 29 prill, 2007
Sistemi operativ Microsoft Windows
Përdoret për peer-to-peer file sharing
Licenca GNU General Public License
Faqja zyrtare www.emule-project.net

eMule është një program file sharing (për përbashkësinë e file-eve) për këmbimin e filmave, programeve, lojrave e gjërave te ngjashme të PC. Përdoret në Evropë nga një numër i madh i këmbyesve të programeve, filmave, muzikës, lojërave.

Funksionimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Konfigurimi Optimal[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

WLAN - Router[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
eMule>Mundësi>Lidhja : Portat TCP-UDP.
  • Procedura: Port Forwarding:

Hapni një faqe të re browseri (shfletues interneti) dhe te adresa shtypni 192.268.1.1 (Adresa IP i routerit). Pasi vendosët nofkën (username) dhe fjalkalimin (password), shkoni te Advanced Setup, pastaj NAT : shkoni te Virtual Server: te Lokal IP Address çoni adresen tuaj private të kompiuterit; te Start Port Number çoni 44556; te End Port çoni 44557; dhe në fund Ruaj (Save).
Hapni eMule > Mundësi > Lidhja: Te porta TCP çoni 44556; te porta UDP çoni 44557.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Faqe zyrtare[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Crystal128-terminal.svg Ky artikull në lidhje me Software është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.