Edílson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Edílson
Të dhënat personale
Emri i plotëEdílson da Silva Ferreira
Data e lindjes (1970-09-17) 17 Shtator, 1970 (51 vjeç)
Vendi i lindjesSalvador, Brazil
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1990Industrial
1991Tanabi
1992Guarani
1993-1994Palmeiras
1994-1995Benfica
1995Palmeiras
1996-1997Kashiwa Reysol
1997-1999Corinthians Paulista
2000-2001Flamengo
2002Cruzeiro
2002-2003Kashiwa Reysol
2003Flamengo
2004Vitória
2004-2005Al-Ain
2005São Caetano
2006Vasco da Gama
2007Vitória
Ekipi kombëtar
1993–2002Flag of Brazil.svg Brazili21(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Edílson (lindur më 17 Shtator 1970) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 21 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1993 2 0
1994 0 0
1995 0 0
1996 0 0
1997 0 0
1998 0 0
1999 0 0
2000 2 0
2001 7 4
2002 10 2
Gjithsej 21 6

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]