Edivaldo Martins Fonseca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Edivaldo Martins Fonseca
Të dhënat personale
Emri i plotëEdivaldo Martins Fonseca
Data e lindjesPrill 1962, 13(13-04-1962)
Vendi i lindjesVolta Redonda, Brazil
Data e vdekjesJanar 13, 1993 (mosha 30)
Vendi i vdekjesBoituva, Brasil
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1982Atlético Mineiro75(26)
1983Taquaritinga32(11)
1984–1987Atlético Mineiro22(10)
1987–1990São Paulo53(12)
1990Puebla12(2)
1991–1992Palmeiras12(0)
1992Gamba Osaka
1993Taquaritinga
Ekipi kombëtar
1986–1989Flag of Brazil.svg Brazili3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Edivaldo Martins Fonseca (13 Prill 1962 - 13 Janar 1993) ishte një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[redakto | përpunoni burim]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[redakto | përpunoni burim]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1986 2 0
1987 0 0
1988 0 0
1989 1 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]