Edu Coimbra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Edu Coimbra
Të dhënat personale
Emri i plotëEdu Coimbra
Data e lindjes (1947-02-05) 5 Shkurt, 1947 (73 vjeç)
Vendi i lindjesRio de Janeiro, Brazil
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1966–1974América
1975Vasco da Gama
1975Bahia
1975–1976Flamengo
1976–1977Colorado
1978Joinville
1979Brasília
1980–1981Campo Grande
Ekipi kombëtar
1967Flag of Brazil.svg Brazili2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Edu Coimbra (lindur më 5 Shkurt 1947) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1967 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]