Edu Manga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Edu Manga
Të dhënat personale
Emri i plotëEdu Manga
Data e lindjes (1967-02-02) 2 Shkurt, 1967 (54 vjeç)
Vendi i lindjesOsasco, Brazil
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1985-1989Palmeiras
1989-1992América
1992Corinthians
1993Shimizu S-Pulse
1994-1995América
1995Emelec
1996Atletico Paranaense
1996-1998Real Valladolid
1998-1999Universidad Católica
1999-2000Logroñés
2001Sport Recife
2002Náutico
2002Figueirense
Ekipi kombëtar
1987–1989Flag of Brazil.svg Brazili10(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Edu Manga (lindur më 2 Shkurt 1967) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 10 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1987 2 0
1988 3 0
1989 5 0
Gjithsej 10 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]