Edu Marangon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Edu Marangon
Të dhënat personale
Emri i plotë Edu Marangon
Data e lindjes (1963-02-02) 2 Shkurt, 1963 (55 vjeç)
Vendi i lindjes São Paulo, Brazil
Pozita ne fushë Mesfushor
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1984-1988 Portuguesa Desportos
1988-1989 Torino
1989 Porto
1990 Flamengo
1990-1991 Santos
1991-1992 Palmeiras
1993-1994 Yokohama Flügels
1995 Nacional
1996 Internacional
1996 Coritiba
1997 Internacional
1997 Bragantino
Ekipi kombëtar
1987–1990 Flag of Brazil.svg Brazili 9 (1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Edu Marangon (lindur më 2 Shkurt 1963) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 9 ndeshje.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1987 8 1
1988 0 0
1989 0 0
1990 1 0
Gjithsej 9 1

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]