Effry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Effry
Komunë
noform
Pamje nga Effry
Vendndodhja
Effry is located in Franca
Effry
Effry
49°55′30″V 3°59′04″L / 49.925°V 3.9844444444444°L / 49.925; 3.9844444444444Koordinatat: 49°55′30″V 3°59′04″L / 49.925°V 3.9844444444444°L / 49.925; 3.9844444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.77 km2
Popullsia 339 banorë
Dendësia 122 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02500
INSEE 02275


Effry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Effry ka një popullsi prej 339 banorë dhe sipërfaqe 2.77 km², me një dendësi prej 122 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Effry – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale