Eiji Ueda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eiji Ueda
Të dhënat personale
Emri i plotëEiji Ueda
Data e lindjes (1953-12-22) 22 Dhjetor, 1953 (66 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1976–1982Fujita Industries88(20)
Ekipet e menaxhuara
1999Bellmare Hiratsuka
2000–2002Makao
2003–2004Japonia
2004–2006Shonan Bellmare
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Eiji Ueda (上田 栄治 Ueda Eiji?, lindur më 22 Dhjetor 1953) është një ish-futbollist japonez.

Ai ishte trajneri i reprezentacionin japonez nga viti 2003 e deri në 2004.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]