Ekwok, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ekwok, Alaska
Anglisht : Ekwok
qytet
Vendndodhja
Ekwok, Alaska is located in SHBA Alaska
Ekwok, Alaska
Ekwok, Alaska

Koordinatat: 59°20′57″V 157°29′7″P / 59.34917°V 157.48528°P / 59.34917; -157.48528

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Dillingham
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.9 km2
 •  tokësore 41.4 km2
 •  ujore 3.5 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 115 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi 1974[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99580
Prefiksi 907
Koordinatat 59° 20′ 57″ Veri

157° 29′ 7″ Perëndim

Ekwok, Alaska (Ekwok) është një qytet në qarkun Dillinghamshtetit federal Alaska, SHBA. Në Ekwok, Alaska jetojnë 115 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 44.9 km2 (17.3 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 30 m (98 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 1996 Alaska Municipal Officials Directory. Juneau: Alaska Municipal League/Alaska Department of Community and Regional Affairs. janar 1996. f. 52. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ekwok, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale