Elim, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Elim, Alaska
Anglisht : Elim
qytet
Vendndodhja
Elim, Alaska is located in SHBA Alaska
Elim, Alaska
Elim, Alaska

Koordinatat: 64°37′4″V 162°15′24″P / 64.61778°V 162.25667°P / 64.61778; -162.25667

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alaska
Qarku Nome
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.3 km2
 •  tokësore 6.3 km2
 •  ujore 0 km2
Lartësia 11 m (m.n.d.)
Popullsia 330 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Themelimi October 17, 1970[1]
Zona Kohore Alaska (AKST)-9
Verore AKDT-8
Kodi Postal 99739
Prefiksi 907
Koordinatat 64° 37′ 4″ Veri

162° 15′ 24″ Perëndim

Elim, Alaska (Elim) është një qytet në qarkun Nomeshtetit federal Alaska, SHBA. Në Elim, Alaska jetojnë 330 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 6.3 km2 (2.4 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 11 m (36 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 1996 Alaska Municipal Officials Directory. Juneau: Alaska Municipal League/Alaska Department of Community and Regional Affairs. janar 1996. f. 53. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Elim, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale