Emerson Sheik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Emerson Sheik
Të dhënat personale
Emri i plotëEmerson Sheik
Data e lindjes (1978-12-06) 6 Dhjetor, 1978 (42 vjeç)
Vendi i lindjesNova Iguaçu, Brazili
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1998-1999São Paulo
2000Consadole Sapporo
2001Kawasaki Frontale
2001-2005Urawa Reds
2005-2007Al-Sadd
2007-2008Stade Rennais
2008-2009Al-Sadd
2009Flamengo
2009-2010Al-Ain
2010-2011Fluminense
2011-2015Corinthians
2014Botafogo
2015-Flamengo
Ekipi kombëtar
2008Flag of Qatar.svg Katari3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Emerson Sheik (lindur më 6 Dhjetor 1978) është një futbollist katari.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin katari ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Qatar.svg Katari
Vite Ndeshje Gola
2008 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]