Jump to content

Emi Yamamoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Emi Yamamoto
Të dhënat vetjake
Emri i plotëEmi Yamamoto
Datëlindja (1982-03-09) 9 mars 1982 (42 vjeç)
VendlindjaKanagawa, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2000–2008Tasaki Perule FC145(62)
2014–Nippatsu Yokohama FC Seagulls52+(6+)
Karriera ndërkombëtare
2003–2004Japonia22(4)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Emi Yamamoto (山本 絵美 Yamamoto Emi?, lindur më 9 Mars 1982) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 22 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2003 14 1
2004 8 3
Gjithsej 22 4

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]