Emiliano González Arqués

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Emiliano
Të dhënat personale
Emri i plotëEmiliano González Arqués
Data e lindjes (1969-09-20) 20 Shtator 1969 (51 vjeç)
Vendi i lindjesSantander, Spanjë[1]
PozicioniSulmues
Karriera në rini
Racing de Santander
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Racing de Santander B?(?)
19??–1991Escobedo?(?)
1991–2004FC Andorra?(?)
Ekipi kombëtar
1998–2003Andorra36(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Emiliano González Arqués (lindur më 20 shtator 1969) është një ish futbollist andorras. Ai ka luajtur si sulmues me FC Andorrën dhe me kombëtaren andorrase. Emiliano ka zhvilluar 36 ndeshje nga viti 1998 e deri në vitin 2003, duke shënuar edhe dy gola.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Segunda División B Dossier – 28 gusht 1991, Mundo Deportivo

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]