Jump to content

Emin Sulimani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Emin Sulimani
Të dhënat vetjake
Emri i plotëEmin Sulimani
Datëlindja (1986-08-04) 4 gusht 1986 (37 vjeç)
VendlindjaWels, Austria
Gjatësia1.72 m (5 ft 8 in)
PozicioniMesfushori
Karriera me të rinjtë
–2001Eintracht Wels
2001–2003Linzer ASK
2003–2005SV Ried
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2003–2007SV Ried65(5)
2007–2010FK Austria Wien86(7)
2010–2011LASK Linz9(0)
2011–2012Admira Wacker11(1)
Karriera ndërkombëtare
2007-Austria U2114(3)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 17 prill 2010

Emin Sulimani lindi më 4 gusht 1986 në Wels të Austrisë, është një sulmuesi i futbollit austriak që luan për Austria Wien.[1] Ai është shqiptar nga Maqedonia, poashtu edhe vëllai i tij më i ri Benjamin Sulimani luan për FK Austria Wien.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burim i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Stats Centre: Emin Sulimani Facts". Guardian.co.uk. Arkivuar nga origjinali më 6 maj 2012. Marrë më 2009-04-15. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)