Jump to content

Endrit Shala

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Endrit Shala (lindi më 2 dhjetor 1981) është anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK). Shala konsiderohet si krahu i djathtë dhe personi më i afërt i Fatmir Limajt.

Pas Luftës së Kosovë më 1999, Shala u bë anëtar i Partisë Demokratike të Kosovës. Shala është shef i kabinetit në Ministrinë e Transportit dhe Postë-Telekomunikacionit të Kosovës.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Kosovo announces tender for airport concession". Reuters. 10 gusht 2009. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2011. Marrë më 11 gusht 2010. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)