Englancourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Englancourt
Komunë
noform
Pamje nga Englancourt
Vendndodhja
Englancourt is located in Franca
Englancourt
Englancourt
49°55′01″V 3°48′04″L / 49.916944444444°V 3.8011111111111°L / 49.916944444444; 3.8011111111111Koordinatat: 49°55′01″V 3°48′04″L / 49.916944444444°V 3.8011111111111°L / 49.916944444444; 3.8011111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.97 km2
Popullsia 136 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02260
INSEE 02276


Englancourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Englancourt ka një popullsi prej 136 banorë dhe sipërfaqe 7.97 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Englancourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale