Enxhi Cuku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Enxhi Cuku

Enxhi Cuku (lindur më 26 Janar, 1996) është aktore dhe prezantuese shqiptare. Ajo u bë e njohur nëpërmjet filmit Femrat[1], me rolin kryesor si Ada[2]. Gjithashtu Enxhi ka luajtur në filmin Bloodlands[3], i cili është filmi i parë horror shqiptar. Nje projekt tjetër ku Enxhi luan si protagoniste është filmi "Internment"[4],një dramë dashurie gjatë komunizmit në vitet 80'.

Referenca[redakto | përpunoni burim]

5.http://www.gsh.al/2018/06/04/video-ngjitet-ne-skene-teksa-rita-ora-performonte-aktorja-zbulon-cfare-ndodhi/

6.http://www.panorama.com.al/enxhi-cuku-filmi-femrat-me-ermal-mamaqin-me-dha-famen-si-aktore-ja-seriali-ku-do-te-me-shihni/

7.http://www.botasot.info/mediale-vip-showbiz/909521/enxhi-cuku-ju-tregoj-per-skenat-e-seksit-brenda-nje-bunkeri-ne-filmin-internimi/

8.https://www.dailyxing.com/lajm/3277/ekskluzive-enxhi-cuku-ka-nje-surprize-per-te-gjith

9.http://shekulli.com.al/enxhi-cuku-ne-art-dhe-jo-perfektja-eshte-e-bukur-dashuria-eshte-partneritet-ne-cdo-gje/

10.http://zoneelire.al/emisioni/kinema-enxhi-na-rrefen-internimin-e-dashurise/