Eppes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Qytet
Vendndodhja
Eppes is located in Franca
Eppes
49°33′26″V 3°44′15″L / 49.557222222222°V 3.7375°L / 49.557222222222; 3.7375Koordinatat: 49°33′26″V 3°44′15″L / 49.557222222222°V 3.7375°L / 49.557222222222; 3.7375
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.71 km2
Dendësia 54 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02282


Eppes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Eppes ka një popullsi prej 414 banorë dhe sipërfaqe 7.71 km², me një dendësi prej 54 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Eppes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale