Eqrem Telhaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eqrem Telhaj
Ministër i Financave
14 shtator – 4 nëntor, 1943
Paraardhësi: Andon Beça
Pasardhësi: Sokrat Dodbiba
Të dhënat personale
Lindi më: 20 gusht 1912
Lindi në: Vajzë, Perandoria Osmane
Vdiq më: 1999
Kombësia: Shqiptar
Profesioni: ushtarak

Eqrem Telhaj (Vajzë, 20 gusht 1912 - 1999) ka qenë ushtarak, nëpunës dhe anëtar i ngarkuar me Punët Botore pas kapitullimit të Italisë.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]