Era (histori)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Era është periudhë historike e matjes së kohës sipas ndodhive që në histori kanë krijuar ndryshime të veçanta.era është periudh e vecant e era dhe kolonës

Shembuj[redakto | redakto tekstin burimor]