Era (histori)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Era është periudhë historike e matjes së kohës sipas ndodhive që në histori kanë krijuar ndryshime të veçanta.era është periudh e vecant e era dhe kolonës

Shembuj[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]