Erfan Zeneli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Erfan Zeneli
Të dhënat personale
Emri i plotë Erfan Zeneli
Data e lindjes 28 dhjetor 1986
Vendi i lindjes Vushtrri, Kosova
Gjatësia 1,68 m (5 ft 6 in)
Pozita ne fushë Sulmues anësor
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2005–2013 HJK Helsinki 166 (32)
2009-2010 Klubi 04 (huazim) 25 (8)
2014 Maccabi Petah Tikva 5 (1)
2014-2015 HJK Helsinki 36 (11)
2016 Shakhter Karagandy 14 (0)
Ekipi kombëtar
2006-2008 Finlanda U-21 10 (2)
2013– Finlanda 3 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Erfan Zeneli (lindi më 28 dhjetor 1986) është futbollist finladezë nga Kosova i cili luan si sulmues ose sulmues anësor. Në prill 2012, Zeneli tha para mediave se do të bëhet pjesë e kombëtares shqiptares të futbollit dhe ka qenë në kontakt me trajnerin Gianni de Biasi. Ai vendosi se do të luaj në kombëtaren finlandeze të futbollit.[1]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Hasani, Valdet (19 April 2012). "De Biasi zbulon Zenelin në Youtube". Gazeta Express.