Erikoussa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Erikoussa
Ishull
noform
Administrimi
Shteti Flamuri Greqi
Statistika dhe Transporti
Lartësia 134 m (m.n.d.)
Sipërfaqja 3.7 km2 km2

Erikoussa është një ishull grek. Ndodhet afër kufirit me Shqipërinë,një ishull me rreth 3.7 km2 dhe me 698 banorë sipas vitit 2002 është një ishull dendur i banuar. Bën pjesë në Komunën e Korfuzit.


Koordinatat:39°53′ Veri 19°35′ Lindje 39.883333° Veri 19.583333° Lindje