Erina Yamane

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Erina Yamane
Të dhënat vetjake
Emri i plotëErina Yamane
Datëlindja (1990-12-20) 20 dhjetor 1990 (33 vjeç)
VendlindjaHiroshima, Japonia
PozicioniPortier
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2009–2011TEPCO Mareeze1(0)
2012–2017JEF United Chiba92(0)
2017–Real Betis18(0)
Karriera ndërkombëtare
2010–Japonia23(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Erina Yamane (山根 恵里奈 Yamane Erina?, lindur më 20 Dhjetor 1990) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 23 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 1 0
2011 0 0
2012 0 0
2013 3 0
2014 9 0
2015 5 0
2016 3 0
2017 2 0
Gjithsej 23 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2010, 2013, 2014, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine, 2016, 2017 Arkivuar 23 mars 2019 tek Wayback Machine Japan Football Association(japonisht)