Erlon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Erlon
Komunë
noform
Pamje nga Erlon
Vendndodhja
Erlon is located in Franca
Erlon
Erlon
49°43′45″V 3°42′50″L / 49.729166666667°V 3.7138888888889°L / 49.729166666667; 3.7138888888889Koordinatat: 49°43′45″V 3°42′50″L / 49.729166666667°V 3.7138888888889°L / 49.729166666667; 3.7138888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.9 km2
Popullsia 290 banorë
Dendësia 33 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02250
INSEE 02283


Erlon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Erlon ka një popullsi prej 290 banorë dhe sipërfaqe 8.9 km², me një dendësi prej 33 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Erlon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale