Erloy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Erloy
Qytet
Vendndodhja
Erloy is located in Franca
Erloy
Erloy
49°54′48″V 3°49′47″L / 49.913333333333°V 3.8297222222222°L / 49.913333333333; 3.8297222222222Koordinatat: 49°54′48″V 3°49′47″L / 49.913333333333°V 3.8297222222222°L / 49.913333333333; 3.8297222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.44 km2
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02284


Erloy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Erloy ka një popullsi prej 88 banorë dhe sipërfaqe 7.44 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Erloy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale