Esquéhéries

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Esquéhéries
Komunë
noform
Pamje nga Esquéhéries
Stema_figura
Vendndodhja
Esquéhéries is located in Franca
Esquéhéries
Esquéhéries
49°59′02″V 3°44′47″L / 49.983888888889°V 3.7463888888889°L / 49.983888888889; 3.7463888888889Koordinatat: 49°59′02″V 3°44′47″L / 49.983888888889°V 3.7463888888889°L / 49.983888888889; 3.7463888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.21 km2
Popullsia 843 banorë
Dendësia 52 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02170
INSEE 02286


Esquéhéries është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Esquéhéries ka një popullsi prej 843 banorë dhe sipërfaqe 16.21 km², me një dendësi prej 52 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Esquéhéries – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale