Essômes-sur-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Essômes-sur-Marne
Komunë
noform
Pamje nga Essômes-sur-Marne
Vendndodhja
Essômes-sur-Marne is located in Franca
Essômes-sur-Marne
Essômes-sur-Marne
49°01′46″V 3°22′27″L / 49.029444444444°V 3.3741666666667°L / 49.029444444444; 3.3741666666667Koordinatat: 49°01′46″V 3°22′27″L / 49.029444444444°V 3.3741666666667°L / 49.029444444444; 3.3741666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.55 km2
Popullsia 2770 banorë
Dendësia 97 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02400
INSEE 02290


Essômes-sur-Marne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Essômes-sur-Marne ka një popullsi prej 2770 banorë dhe sipërfaqe 28.55 km², me një dendësi prej 97 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Essômes-sur-Marne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale