Essigny-le-Grand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Essigny-le-Grand
Komunë
noform
Pamje nga Essigny-le-Grand
Stema_figura
Vendndodhja
Essigny-le-Grand is located in Franca
Essigny-le-Grand
Essigny-le-Grand
49°46′36″V 3°16′38″L / 49.776666666667°V 3.2772222222222°L / 49.776666666667; 3.2772222222222Koordinatat: 49°46′36″V 3°16′38″L / 49.776666666667°V 3.2772222222222°L / 49.776666666667; 3.2772222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.38 km2
Popullsia 1083 banorë
Dendësia 81 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02690
INSEE 02287
Faqja Zyrtare http://www.essignylegrand.fr


Essigny-le-Grand është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Essigny-le-Grand ka një popullsi prej 1083 banorë dhe sipërfaqe 13.38 km², me një dendësi prej 81 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Essigny-le-Grand – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale