Essigny-le-Petit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Essigny-le-Petit
Komunë
noform
Pamje nga Essigny-le-Petit
Vendndodhja
Essigny-le-Petit is located in Franca
Essigny-le-Petit
Essigny-le-Petit
49°53′58″V 3°21′59″L / 49.899444444444°V 3.3663888888889°L / 49.899444444444; 3.3663888888889Koordinatat: 49°53′58″V 3°21′59″L / 49.899444444444°V 3.3663888888889°L / 49.899444444444; 3.3663888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.53 km2
Popullsia 371 banorë
Dendësia 82 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02100
INSEE 02288
Faqja Zyrtare http://essignylepetit.over-blog.fr


Essigny-le-Petit është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Essigny-le-Petit ka një popullsi prej 371 banorë dhe sipërfaqe 4.53 km², me një dendësi prej 82 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Essigny-le-Petit – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale