Essises

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Essises
Komunë
noform
Pamje nga Essises
Vendndodhja
Essises is located in Franca
Essises
Essises
48°57′44″V 3°25′11″L / 48.962222222222°V 3.4197222222222°L / 48.962222222222; 3.4197222222222Koordinatat: 48°57′44″V 3°25′11″L / 48.962222222222°V 3.4197222222222°L / 48.962222222222; 3.4197222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.31 km2
Popullsia 434 banorë
Dendësia 59 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02570
INSEE 02289


Essises është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Essises ka një popullsi prej 434 banorë dhe sipërfaqe 7.31 km², me një dendësi prej 59 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Essises – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale