Estrées, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Estrées
Komunë
noform
Pamje nga Estrées
Vendndodhja
Estrées is located in Franca
Estrées
Estrées
49°58′05″V 3°17′17″L / 49.968055555556°V 3.2880555555556°L / 49.968055555556; 3.2880555555556Koordinatat: 49°58′05″V 3°17′17″L / 49.968055555556°V 3.2880555555556°L / 49.968055555556; 3.2880555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.04 km2
Popullsia 416 banorë
Dendësia 59 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02420
INSEE 02291


Estrées është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Estrées ka një popullsi prej 416 banorë dhe sipërfaqe 7.04 km², me një dendësi prej 59 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Estrées (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale