Etsuko Handa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Etsuko Handa
Të dhënat personale
Emri i plotëEtsuko Handa
Data e lindjes (1965-05-10) 10 Maj, 1965 (56 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Shimizudaihachi SC
1989–1996Suzuyo Shimizu FC Lovely Ladies131(71)
Ekipi kombëtar
1981–1996Japonia75(19)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Etsuko Handa (半田 悦子 Handa Etsuko?, lindur më 10 Maj 1965) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 75 ndeshje dhe ka shënuar 19 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1981 5 1
1982 0 0
1983 0 0
1984 3 0
1985 0 0
1986 13 2
1987 4 0
1988 3 1
1989 9 6
1990 6 4
1991 8 2
1992 0 0
1993 5 3
1994 5 0
1995 7 0
1996 7 0
Gjithsej 75 19

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]