Jump to content

Ettore Gliozzi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ettore Gliozzi
Të dhënat vetjake
Emri i plotëEttore Gliozzi
Datëlindja (1995-09-23) 23 shtator 1995 (28 vjeç)
VendlindjaSiderno, Itali
Gjatësia1.80 m (5 ft 11 in)
PozicioniSulmues
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Forlì
Numri23
Karriera me të rinjtë
2010–2012Sassuolo
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2012–Sassuolo1(0)
2015–Forlì (huazim)2(0)
Karriera ndërkombëtare
2013–Italia U–182(0)
2013–Italia U–192(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 20 dhjetor 2014
‡ Ndeshjet dhe golat me ekipin kombëtar të redaktuar më 20 dhjetor 2014

Ettore Gliozzi (lindur më 23 shtator 1995) është një futbollistë italian i cili luan me sulmues me klubin italian Forlì, në huazim nga klubi i Serie A Sassuolo.

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]