Excel Girls

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Excel Girls (sqt. Vajzat Excel) janë personazheanimuarfilmin serial anime Excel Sagadubluara nga Yumiko Kobayashi dhe Mikako Takahashi, që njëkohësisht janë këngëtaret e siglës së hapjes dhe mbylljes të po këtij filmi. Si personazhe në film Excel Girls janë vajza mendjelehta dhe shfaqen vetëm në episodin e 13-të ku nuk luajnë ndonjë rol të madh. Ato imitojnë Excel dhe Hyatt një gjë kjo që tregohet nga veshja e tyre që është gati e njëjtë me ato të personazheve në fjalë.

Gjithashtu me termin Excel Girls i referohemi edhe albumit muzikor (audio) Ai (Excel Girls) të kënduar dhe interpretuar nga Yumiko Kobayashi dhe Mikako Takahashi. Ky album kushton afërsisht 1020 yen dhe doli në shitje në 3 nëntor 1999 nga Victor Entertainment.

Këngët e këtij albumi janë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. 愛 (忠誠心)
  2. Bolero of Menchi is pathos it eats, don't you think? (メンチ・哀愁のボレロ~食すのね)
  3. Ai (Chuuseishin) [karaoke]
  4. Bolero e Dëshpërimit kënduar nga Mençi ku theksohet se ky i fundit është qeni i Ekselit -Kuwasunone [Menchi no karaoke]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]