Faucoucourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Faucoucourt
Komunë
noform
Pamje nga Faucoucourt
Vendndodhja
Faucoucourt is located in Franca
Faucoucourt
Faucoucourt
49°31′55″V 3°27′54″L / 49.531944444444°V 3.465°L / 49.531944444444; 3.465Koordinatat: 49°31′55″V 3°27′54″L / 49.531944444444°V 3.465°L / 49.531944444444; 3.465
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.35 km2
Popullsia 298 banorë
Dendësia 41 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02320
INSEE 02301


Faucoucourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Faucoucourt ka një popullsi prej 298 banorë dhe sipërfaqe 7.35 km², me një dendësi prej 41 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Faucoucourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale